Spis Gromad

Nasza pogoda, jasny wzrok, niechaj rozjaśnia ludziom mrok …

Gromada Orłów ZHP

Gromada Orłów jest najstarszą krakowską Gromadą Kręgu z pośród powstałych po reaktywowaniu ZHP. Pierwsze nadania Mian miały miejsce na Obozie Białego Szczepu w Bieszczadach w 1960 r. Przewodnikiem Gromady był Wschodzący Księżyc do chwili odejścia na Wieczną Wartę 15 Czerwca 2012 r. Od 26 Października 2012 do listopada 2014 Przewodnikiem Gromady był Stanowczy Łoś. Obecnie godność tą sprawuje Biały Jeleń.

Gromada Orłów ZHR

Krakowską Gromadę Orłów ZHR tworzą Puszczanie, członkowie Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Przewodnikiem Gromady Orłów ZHR jest Szpak Pogodny.

Gromada Lisów

Rzeszowska Gromada Lisów jest najstarszą Gromadą KCzD z powstałych po reaktywowaniu ZHP. Pierwsze nadania Mian miały miejsce już w 1958 r. Terytorialnie Gromada działa w Rzeszowie. Przewodnikiem Gromady Lisów jest Jasny Grom.

Gromada Wilków

Gromada Wilków w Tychach została powołana w miesiącu Spadających Liści AD MMIX. Gromadę tworzą: Wik Ojciec, Stanowcza Wilczyca, Płomienny Tarpan, Wytrwały Bóbr, Leśna Sójka, Skrzętny Gawron , Pogodny Jastrząb, Biegnąca Sarna, Opiekuńcza Sójka, Wytrwały Puchacz i Pogodny Jeż. Przewodnikiem Gromady uznano Wilka Ojca.

Gromada Kruków