Login · Register
Luty 19 2019 16:32:39

Linki


Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

05-11-2012 20:27
Uwaga Orły, wątek dotyczący zbiórki w lutym 2013 na Forum!

10-05-2012 20:26
Termin Warsztatów ustalony teraz tylko miejsce Smile

27-04-2012 09:49
Warsztaty, chyba po połowie Maja. Niech Kamil zadecyduje!

13-03-2012 15:08
Kamil! Odpowiedź na Forum Smile

06-03-2012 09:04
Na forum pytanko o wiosenne warsztaty i o termin tychże. Proszę o zainteresowanie Smile

22-02-2012 19:56
Wszystkiego dobrego z okazji Dnia Myśli Braterskiej

10-12-2011 18:25
Nowe zdjęciaaaa! Shock

05-12-2011 11:30
to ja też się dołączę Grin

28-11-2011 10:59
Smile

21-05-2011 19:59
w galerii zdjęcia z przyjęcia Skrzętnego Gawrona Smile


DZIEń MYŚLI BRATERSKIEJ 2013 - PRZYBYWAJCIE!!!!!
Komenda Hufca ZHP Kraków-Śródmieście
im. Mikołaja Kopernika
oraz
Instruktorski Krąg Puszczański - Czarnego Dębu, Gromada Orłów

Zapraszają na Dzień Myśli Braterskiej

Spotkajmy się wszyscy w dniu urodzin
Roberta Baden Powella na uroczystym kominku
w Domu Harcerza, przy ul. Lotniczej 1
22.02.2013 (piątek), o godz. 18.30

Czuwaj !
PRZEWODNIK GROMADY OR?ÓW Stanowczy ?oś
Wszystkiego Najlepszego!
Z okazji Świąt i Nowego Roku 2013 Starszyzna Kręgu śle wszystkim Puszczanom najserdeczniejsze życzenia. Niech Ten co stworzył Wszechświat nas otaczający, Ten, co swego Syna posłał na Ziemię ku opamiętaniu i obudzeniu Dobra i Miłości da Wam wszystkim radość, zdrowie i szczęście. Niech da Wam najpiękniejsze szlaki wśród łąk zielonych i gęstych borów, niech da brzegi rzek i jezior błękitnych i czystych. Niech Pokój, Prawda i Miłość zagoszczą w Waszych domach i na całym Świecie. Czego wam z całego Serca życzą
?oś Stanowczy, Biały Niedźwiedź i Biały Jeleń

OR?Y!OR?Y!OR?Y!
Ogłaszam wici dla Gromady Orłów!
W Piątek 26 miesiąca księżyca opadajacych liści, o 6 wieczorem spotykamy się w kręgu, by obwołać wolą Puszczan nowego Przewodnika Gromady Orłów.
Mówić też będziemy o naszych planach i o nadchodzącym stuleciu pierwszego nadania Krzyża Harcerskiego. Przybywajcie do Hufca, na Karmelicką 31.
Z Błękitnym Niebem, Biały Niedźwiedź
Smutne wieści.....
28 Czerwca, Wielki Gazda powołał na wieczną Wartę Muła Niezłomnego, druha hm Janusza Drwotę HR
Druh Janusz, harcmistrz z huraganiarskiej, świetnej szkoły, wychowawca niezliczonej harcerskiej braci - prawdziwa pomocna dłoń i serce, na obozach i wyprawach po całej Europie. W Jego obecności można się było czuć pewnie i bezpiecznie. Może jeszcze starzy Huraganiarze pamiętają, skąd Jego przydomek "Muł" , który bezdyskusyjnie zażyczył sobie jako puszczańskie Imię. My w Starszyźnie jednomyślnie dodaliśmy Mu przydomek Niezłomny - bo tak żywotnie i bez słowa skargi walczył z chorobą... Aniu! Janusz przeniósł tylko Waszą miłość i harcerskiego WIELKIEGO DUCHA do lepszego świata!
Druhu Januszu pozdrów od nas wszystkich puszczan na szlaku Wiecznych ?owów!!!! I zaśpiewaj z Nimi przy Niebieskiej Watrze "Po całej Polsce...."


Pożegnanie w środę 4.07 na Cmentarz Rakowickim, o godzinie 11:00.
Wieczna Warta !
Z wielkim żalem i smutkiem czynimy wiadomym, iż nocą z 14 na 15 czerwca, został wezwany na Wieczną Wartę przez Wielkiego Gazdę
Przewodnik Gromady Orłów Kręgu Czarnego Dębu, choć nieobwołany, lecz uznawany za honorowego Przewodniczącego Kręgu, druh hm. ?ukasz Więcław HR, Wschodzący Księżyc.
Starszyzna Kręgu


Pożegnanie odbyło się w piątek 22 VI 2012 na cmentarzu Rakowickim o 13:40.

Zdjęcia możecie zobaczyć TUTAJ

?ycie płynie, czas ucieka...Wilki będą pamiętać!
Zawiadamiamy że Druh ?ukasz Więcław - Wschodzący Księżyc, dzisiaj w nocy odszedł na wieczną wartę. Druh ?ukasz był od marca 2005 roku Przewodnikiem Krakowskiej Gromady Orłów -ZHP. Był dla wielu z nas przykładem gotowości do służby i niepoddawania się przeciwnościom losu. Będzie Go nam wszystkim brakować. Jak tylko się dowiemy co kiedy i jak to damy znać.
Ech...Gromada Wilków KCzD
Warsztaty Puszczańskie 15-16 Września.
Z braku ostatnich możliwych terminów, w porozumieniu z Wilkiem Ojcem przenoszę tegoroczne Warsztaty Puszczańskie na Wrzesień, wstępnie na 15-16 Września - proszę o rezerwację terminu. Warsztaty będą połączone z przyjęciem nowych adeptów, którzy próby powinni przejść na obozach! Zapraszamy również KRUKI.
Z Błękitnym Niebem!
Wschodzący Księżyc, Wódz Orłów
Wampumy Leśnych

W końcu są :)
Ukazały się staraniem wydawnictwa "Text" Wampumy Leśnych. To książka opracowana przez Gromadę Wilków Kręgu Czarnego Dębu. W Wampumach została opublikowana czterostopniowa sprawność harcerza leśnego będąca jednocześnie propozycją programową skierowane do środowisk puszczańskich. W swojej treści sprawnośc jest ściśle powiązana z mistrzostwami ze Zwoju Kory Brzozowej :). Zdobywając sprawność harcerze i harcerki wchodza na drogę woodcraftu w sposób który znają z metody harcerskiej. W książeczce tej zawarte zostały także podstawowe porady dla harcerzy działających w terenie oraz terenowa książka kucharska, czyli jak przyżądzić dania tak proste jak i wykwintne przy ognisku.
Polecamy :)
Wielkanoc księdza Twardowskiego


Dlatego

Nie dlatego że wstałeś z grobu
nie dlatego że wstąpiłeś do nieba
ale dlatego że Ci podstawiono nogę
że dostałeś w twarz
że Cię rozebrano do naga
że skurczyłeś na krzyżu jak czapla szyję
za to że umarłeś jak Bóg niepodobny do Boga
bez lekarstw i ręcznika mokrego na głowie
że najchętniej nie modliłeś się pod sufitem
za to że miałeś oczy większe od wojny jak polegli
w rowie z niezapominajką
dlatego że brudny od łez podnoszę Ciebie stale we mszy
jak baranka wytarganego za uszy
Tajemnice wiedzy puszczańskiej - polecamy!!!!
"Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć,oglądać,czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste- ale to cała tajemnica. Szkoda,że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć..."
To cytat wprowadzający do znakomitego BLOGU - "Puszczaństwo". Ten blog, autorstwa świetnego Puszczanina o mianie Dąb jest kopalnią praktycznych opisów puszczańskich technik i umiejetności. To źródło doskonałych pomysłów na zbiórki i warsztaty puszczańskie. Zaglądajcie, bo naprawdę warto!
http://puszczanstwo.blogspot.com/
WIOSENNE WARSZTATY PUSZCZAńSKIE
UWAGA! UWAGA! UWAGA!
Na forum otwieramy dyskusję o Wiosennych Warsztatach Puszczańskich. Prosimy wszystkich o wypowiedzi co do terminu i tematyki Warsztatów.