Login · Register
Luty 19 2019 16:38:43

Linki


Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

05-11-2012 20:27
Uwaga Orły, wątek dotyczący zbiórki w lutym 2013 na Forum!

10-05-2012 20:26
Termin Warsztatów ustalony teraz tylko miejsce Smile

27-04-2012 09:49
Warsztaty, chyba po połowie Maja. Niech Kamil zadecyduje!

13-03-2012 15:08
Kamil! Odpowiedź na Forum Smile

06-03-2012 09:04
Na forum pytanko o wiosenne warsztaty i o termin tychże. Proszę o zainteresowanie Smile

22-02-2012 19:56
Wszystkiego dobrego z okazji Dnia Myśli Braterskiej

10-12-2011 18:25
Nowe zdjęciaaaa! Shock

05-12-2011 11:30
to ja też się dołączę Grin

28-11-2011 10:59
Smile

21-05-2011 19:59
w galerii zdjęcia z przyjęcia Skrzętnego Gawrona Smile


Powitanie
Puszczaństwo istnieje na ziemi, odkąd żyje na niej człowiek, gdyż już nasi pradziadowie prowadzili taki tryb życia, w którym oni i ich siły spotykały sił bezpośrednio z puszczą - z życiem i siłami przyrody. Puszcza dawała schronienia, puszcza żywiła, leczyła i w niej się żyło nie niszcząc jej. Podziw budzi rozumność i celowość przyrody, która była nauczycielką człowieka. Dlatego też twórcy ruchu skautowego już w "nowoczesnym świecie" uznali, że życie skauta - harcerza, powinno być związane z puszczą, lasem i życiem przyrody. Z poznaniem przyrody, jej tajemnic, uroków, piękna, a tym samym jej ochrony - czyli z puszczaństwem. Już Robert Baden Powell powiedział, że skauting jest szkołą puszczaństwa...
Chytry Żubr
Posiady Gromady Orłów - 8 stycznia 2019
W piątek, 8 stycznia 2018 roku odbyła się kolejna zbiórka Gromady Orłów, w harcówce Hufca Kraków Śródmieście. Radzono o planach w roku 2019, planowanych spotkaniach i zajęciach. Szczegółowe sprawozdanie ze zbiórki zostanie zameszczone w najbliższym czasie. Starszyzna Gromady prosi wszystkich Puszczan o aktualizację swych rejestracji na tej stronie. Rejestrujemy się swym Mianem i własnym hasłem. Czuwaj, Z Błękitnym Niebem! Biały Niedźwiedź.
Opłatek Kręgu 2017 - PRZYBYWAJCIE DO CHYTREGO RYSIA!
Wici! Wici! Wici!
Puszczanie z Kręgu Czarnego Dębu, wszystkich Gromad! Przybywajcie dnia 19-stego, miesiąca Zimnego Księżyca (Styczeń 2018) o godzinie szóstej po południu do Olszanicy. Dzielić Opłatkiem się będziemy, gwarzyć o zmianach w ZHP po 40 Zjeździe i biesiadować nieco! O Waszych Znakach na proporcach nie zapomnijcie, i o małym "co nieco" ! Jako bonus Chytry Ryś umożliwi nam zwiedzanie tajnego fortu "oficerskiego" z kopułą artyleryjską! Zaprasza, jak co roku Chytry Ryś!
Bożonarodzeniowe Posiady Kręgu - 2016
Jak co roku starszyzna Kręgu Czarnego Dębu śle wici wszystkim Puszczanom - Orłom, Krukom, Lisom, Wilkom, by niezawodnie przybyli 20 dnia miesiąca Księżyca długich nocy (Grudnia) 30 minut po 17 do Olszanicy, gdzie zaprasza wszystkich Chytry Ryś (starszeństwo z 1962 r.) na Bożonarodzeniowe Posiady!
Wielkanoc i po Wielkiej Nocy - Puszcza wzywa!
Święta Wielkiej Nocy 2016 - Piękne życzenia i Błękitnego Nieba!

SPOTYKAMY SIĘ 15 KWIETNIA NA WIOSENNE POSIADY!

Puszcza wzywana na spotkanie wszystkich Puszczan 15.04.2016 ( piątek ) na godzinę 18,00 pod Nowohuckim Centrum Kultury, trzeba wziąć 5 zł na "zrzutę" dotyczącą zajęć. Nie zapomnijcie o tych wiosennych Posiadach - Wilki i Kruki mile widziane - Przybywajcie!
Biały Jeleń - Przewodnik Gromady Orłów
2016 do nas zawitał!
Pomyślności, spokoju Ducha! Spełnienia najskrytszych marzeń życzy STARSZYZNA KRĘGU CZARNEGO DĘBU
Słonecznie i pogodnie w Dzień Bożego Narodzenia
W Dzień Bożego Narodzenia, dzień, który łączy a nie dzieli przypominamy słowa Ojca Założyciela Skautingu:
"Bóg nie jest jakaś bezmyślną Istotą, która dzieli ludzi ze wzgledu na rasę, religię, czy przekonania - jednako kocha wszystkich". Te słowa dedykujemy wraz z życzeniami dobrej nowiny wszystkim, by nigdy o nich nie zapominali!

Orły, Kruki, Lisy, Wilki z Kręgu Czarnego Dębu
Świąteczne posiady Orłów - przybywajcie!!!
Gromada Orłów Kręgu Czarnego Dębu wzywa wszystkich Puszczan – pozostałe Gromady mile widziane – na doroczne bożonarodzeniowe posiady w lokalu Hufca Kraków Śródmieście 11.12 piątek, o godz. 18.30. Przewidujemy gawędy, śpiewanki i wspominki o minionym roku, o tych co odeszli do Wielkiego Gazdy i o planach na przyszłość. Gitary mile widziane. Prosimy pamiętać o proporczykach i o tradycyjnej biesiadzie.
Z błękitnym niebem!
Biały Jeleń
NA Wieczną Wartę!
Legenda i twóca Białego Szczepu ZHP im. Stefana Czarnieckiego w Krakowie - druh hm. Ryszard Wcisło. Instruktor Szczepu 19 Lotniczych im. Żwirki i Wigury w Krakowie, jeden z twórców KIHAM, ZHP r.z. 1918 i ZHR. Puszczanin - Chytry Jastrząb w Gromadzie Orłów Kręgu Czarnego Dębu. Już na Wiecznej Warcie przy Watrze u Pierwszego Gazdy. Do spotkania na Szlaku Druhu!
Biały Niedźwiedź z Gromadą Orłów
Odprowadzenie Druha Ryszarda na miejsce wiecznego spoczynku: 28.10.2015, o godz. 14 na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie


Jest nas więcej :)
27 czerwca odbyła się zbiórka Gromady Wilków na której do gromady zostali przyjęci Opiekuńcza Sójka, Wytrwały Puchacz i Pogodny Jeż. Podczas zbiórki odbyły się stosowne rytuały i zakończyła się również zgodnie z tradycją :)

Również inne Gromady "nie zasypiają gruszek w popiele" :)
W sobotę 8.08.2015 r. w Korzkwi odbyła się wspólna zbiórka Gromady Kruków i Gromady Lisów. Przewodniczył Chytry Kot.
Przyjęto nowych puszczan do Gromady Lisów:
Mała Sowa, Lis Opanowany, Lis Wesoły i Czarny Lis zyskali potwierdzenie swojej postawy i od tego dnia kontynuują swoją drogę już jako członkowie KCzD.

Ale się cieszymy :)


Wiosenne Posiady 2015
Siostry i Bracia Puszczy
Wzywamy was na wiosenne spotkanie pod błękitnym niebem.

Spotykamy się w sobotę 11.04.2015 na pętli końcowej tramwajowej w Bronowicach Małych o godzinie 10:00.
Następnie udajemy się do Nielepic (autami lub autobusem o 10.25 linia 258) Potem zmierzamy do domu, gdzie będą zajęcia .

Po warsztatach będzie czas na pieczenie kiełbasek , w które należy się zaopatrzyć
( pieczywo,ketchup itp we własnym zakresie) , będzie herbata , kawa i fajnie by było dla chętnych zorganizować jakieś ciasto lub coś innego słodkiego.

Przewidywany czas zajęć 4-5 godzin.

PROSZĘ O POTWIERDZENIE OBECNOŚCI LUB NIEOBECNOŚCI DO CZWARTKU 9.04.215 DO GODZINY 9.00 RANO
oraz podanie informacji KTO JEDZIE SAMOCHODEM (ile ma wolnych miejsc), A KTO AUTOBUSEM

Z Błękitnym Niebem
Biały Jeleń ze Starszyzną Kręgu

"Witam cię, poszukiwaczu. Poznałam, z jakim wysiłkiem szukasz ścieżki i wiem, że
kochać będziesz wszystko, co na niej znajdziesz. Dlatego chcę ci pokazać drogę, wiodącą do tysięcy radosnych przyjaźni. Na drodze tej oczekuje cię dwanaście tajemnic lasu: zdrowy blask słońca, radość z przezroczystej wody, odwaga w ciągu nocy, dobrodziejstwo deszczu, przygody śladów, obfite umiejętności, znajomość ptaków według śpiewu - rzeczy pokrzepiające, których się nigdy w szkole nie nauczysz. Jest to królestwo, które odpowiada twoim siłom i jest zupełnie twoje. To wszystko oferuję ci za twoją wytrwałość, tylko pod tym warunkiem, że kiedykolwiek odkryjesz gościnność drzewa, układ między pszczołą i kwiatem, ważność jakiejś tajemnicy, znaczenie chwil, spędzonych nad moczarem lub przyjazną twarz stawu w czasie letniego skwaru, powinieneś wszystkie swoje odkrycia zwierzać komuś z tych, którzy szczerze szukają drogi do lasu, aby złoto, które zostało tobie powierzone, nie odmieniło się w twoich rękach w błoto."

E.th.Seton "Życie i dzieło"
DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ 2015
Na naszym puszczańskim szlaku samych bezchmurnych dni, szczęścia, zdrowia i pomyślności! Z BŁĘKITNYM NIEBEM!